Nie przegap okazji, aby nawiązać kontakty i poznać możliwości zawodowe na zbliżających się Targach Pracy i Praktyk, które odbędą się już niebawem - 25 kwietnia! Jeśli szukasz pracy, staży lub praktyk, to obecność na Targach jest Twoim „must have”.
Podczas Targów Pracy i Praktyk będziecie mieli okazję:
- porozmawiać w przyjaznej atmosferze z doświadczonymi i uznanymi pracownikami renomowanych firm i instytucji, którzy opowiedzą Wam o perspektywach rozwoju, przebiegu rekrutacji oraz udzielą cennych wskazówek dotyczących początków kariery w danej branży;
- zostawić po sobie „ślad” – zachęcamy, aby przyjść na Targi z przygotowanymi dokumentami aplikacyjnymi (CV). Podczas wydarzenia będziecie mieli okazję przekazać firmie swoje dokumenty aplikacyjne, które w przyszłości pozwolą firmie na kontakt z Wami.
Dla studentów biorących udział w wydarzeniu oprócz stoisk Pracodawców, czeka wiele atrakcji, niespodzianek, konkursów i nie tylko!
Obecni na targach będą także doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. Podczas indywidualnych konsultacji udzielą informacji o tym, jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej, będą służyli wsparciem w przygotowaniu życiorysu i listu motywacyjnego.
Na stoisku Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach dowiesz się od specjalistów, z jakiej formy wsparcia mogą korzystać młodzi ludzie.
Sponsor wydarzenia:
Poprzednie edycje Targów Pracy i Praktyk z Politechniką Świętokrzyską sprawdź tutaj
Krótki poradnik - Lista pytań do Pracodawcy!
Sprawdźcie naszą listę przykładowych pytań:
Jak wygląda i ile trwa rekrutacja? Z ilu etapów się składa?
Jakie dodatki oferuje firma, na przykład benefity?
Posiadam takie kompetencje [...]. Chciałbym się rozwijać w obszarze [...]. Czy Państwa firma prowadzi praktyki lub staże, które byłyby dopasowane do moich kompetencji i wiedzy?
Jak mogę aplikować na dane stanowisko? Co mogę zrobić, aby ustalić, że jestem zakwalifikowanym kandydatem na rozmowę rekrutacyjną?
Jaka atmosfera panuje w firmie? Czy pracownicy wspierają się wzajemnie? Czy można liczyć na wsparcie przełożonych?
Jakie ścieżki kariery oferuje firma? Jakie są możliwości rozwoju w firmie, a także szanse na awans?
Jakie są standardowe godziny pracy, czy istnieje możliwość pracy zdalnej?
I pamiętajcie
Nigdy nie zaczynajcie rozmowy od tego pytania: Ile można u Państwa zarobić? To pytanie będziecie mogli postawić dopiero po pierwszej rozmowie rekrutacyjnej lub jeżeli pracodawca złoży Ci propozycję pracy, praktyki bądź stażu.